Η Ρωμαίου δεύτερη παγκοσμίως στο τριπλούν!

0
117
Η Ρωμαίου δεύτερη παγκοσμίως στο τριπλούν

Η αθλήτρια Κωνσταντίνα Ρωμαίου κέρδισε τη δεύτερη θέση στο τριπλούν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ε/Ν με άλμα στα 13,55 μέτρα!

Η Ρωμαίου ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου βελτιώνοντας παράλληλα και το ατομικό της ρεκόρ. Η αθλήτρια από την Κέρκυρα έχει κάνει μία αξιέπαινη πορεία στον ελληνικό αθλητισμό κατά τη διάρκεια της τελευταίας πενταετίας.

Μετά το ασημένιο μετάλλιο του Μίλτου Τεντλόγλου στο μήκος, το ασημένιο μετάλλιο της Κωνσταντίνας Ρωμαίου είναι το δεύτερο της διοργάνωσης. Η προηγούμενη – και μοναδική φορά – που η χώρα μας κατέκτησε περισσότερα από ένα μετάλλιο στη διοργάνωση ήταν το 2006 και πάλι στο Μπίντγκοζ με τις Στεφανίδη και Παπαχρήστου.